W serwisie używane są pliki cookies w celu ułatwienia i dostosowania preferencji serwisu do użytkowników oraz odbiory określonych treści. Pliki cookies zapisywane są na końcowym urządzeniu użytkownika. Szczegółowe informacje znajdziesz w POLITYCE PRYWATNOŚCI.

AKCEPTUJĘ   >>
Zapisz się do Newslettera

Jak prawidłowo wykonać oprysk?

 

 Przedstawiamy 5 podstawowych kroków, które pozwolą wykonać oprysk roślin w sposób prawidłowy a przede wszystkim bezpieczny.

 

KROK 1. Przygotowujemy sprawny, uprzednio oczyszczony opryskiwacz.

 

 

KROK 2. Przed zastosowaniem środka dokładnie czytamy dołączoną do niego ulotkę (etykietę stosowania). Z opakowania lub etykiety-instrukcji stosowania odczytujemy dawkowanie. Napełniamy opryskiwacz odmierzoną ilością wody a następnie dołączoną miarką odmierzamy odpowiednią ilość preparatu.

 

Zaleca się, aby dawka użytego preparatu byłą dokładnie taka jaka jest podana w etykiecie stosowania. Dzięki temu nie uszkodzimy roślin oraz unikniemy pozostałości środków ochrony w owocach i warzywach.

 

KROK 3. Środek wlewamy za pomocą miarki, którą następnie trzykrotnie przepłukujemy wodą a popłuczyny wlewamy do opryskiwacza.

 

Zabiegi środkami ochrony roślin najlepiej wykonywać przy bezwietrznej pogodzie (prędkość wiatru nie powinna przekraczać 3m/s).

 

KROK 4. Podczas oprysku obowiązkowo używamy maseczki ochronnej i rękawic. Najlepiej jeśli zastosujemy odzież ochronną, która zabezpieczy nas przed kontaktem z preparatem.

 

KROK 5. Ciecz roboczą zużywamy do końca. Po zakończeniu zabiegu opryskiwacz przemywamy wodą.

 

opryski

Stosowanie półmaski zapewnia komfort i ochronę dróg oddechowych.

Anita Kopera, Adam Szepiela

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie.