W serwisie używane są pliki cookies w celu ułatwienia i dostosowania preferencji serwisu do użytkowników oraz odbiory określonych treści. Pliki cookies zapisywane są na końcowym urządzeniu użytkownika. Szczegółowe informacje znajdziesz w POLITYCE PRYWATNOŚCI.

AKCEPTUJĘ   >>
Zapisz się do Newslettera

Pielęgnacja roślin doniczkowych zimą

 

Rośliny doniczkowe w domach to w większości rośliny egzotyczne. Mikroklimat w naszych domach szczególnie zimą naraża rośliny na stres.

PODLEWANIE

Optymalne podlewanie to klucz do sukcesu. Rośliny doniczkowe należy podlewać zgodnie z ich wymaganiami. Znaczna większość roślin doniczkowych nie toleruje nadmiernej wilgotności podłoża np. figowiec benjamina na nadmiar wody reaguje żółknięciem i zrzucaniem liści. Filodendrona, figowca sprężystego czy dracenę obrzeżną oraz zdecydowaną większość roślin domowych podlewamy 1 – 2 razy w tygodniu. Rośliny podlewamy dopiero wtedy, gdy wierzchnia warstwa podłoża przeschnie. Zimą zmniejszamy intensywność nawożenia. Możemy zastosować proste w użyciu i niezwykle wydajne odżywki GREEN STRONG.

PIELĘGNACJA-roślin-doniczkowych

Jeden aplikator zapewnia właściwe odżywienie rośliny przez 4 tygodnie. Należy odłamać końcówkę aplikatora i wbić go do doniczki, a nawożenie roślin doniczkowych mamy z głowy na cały miesiąc.

PIELĘGNACJA

W okresie zimowym, gdy rośliny przebywają w pomieszczeniach o obniżonej wilgotności powietrza należy pamiętać by zraszać liście roślin, a w przypadku tych kwiatów, które źle znoszą zraszanie np. juka gwatemalska, zaleca się ustawienie rośliny na kamyczkach w podstawku z wodą lub postawić pojemnik z wodą w bliskim sąsiedztwie rośliny.

Duże, ozdobne liście roślin doniczkowych należy przecierać wilgotną chusteczką, by zebrać z nich nadmiar kurzu. Świetnie nadaję się do tego chusteczka do pielęgnacji storczyków i innych roślin o ozdobnych liściach. Chusteczka nie tylko usunie kurz, ale również odżywi liście.

Właściwa pielęgnacja roślin doniczkowych pozwoli nam cieszyć nimi oko, w okresie kiedy za oknem szaro i ponuro. 

zamoikulkas